Публікації

  • All
  • Інтерв’ю
  • Блог
Юрій Мончак: Практична наука розвивається настільки швидко, що етика за нею не встигає
1024 683 Ethictech

Практична наука пішла таким швидким темпом вперед, що етика до того не доросла. До певної міри це є наша власна провина, тому що ми не пішли крок в крок разом з технологічним розвитком — не обдумували можливості, не передбачували і не видавали розумних аргументів про припинення деяких експериментів

Детальніше
Літня Філософська Школа УКУ-2018: як це було (фоторепортаж)
1024 683 Ethictech

У Школі 2018 року «Нові технології, соціальні медіа і майбутнє демократії», яку організував Центр етики та технологій LvBS спільно з кафедрою філософії УКУ за підтримки Фонду Конрада Аденауера та Українського католицького університету, взяло участь 30 учасників та 11 викладачів, які провели 13 лекцій, 2 семінари та 2 воркшопи.

Детальніше
У кібервійнах ключові люди, а не технології
1024 768 Ethictech

Чи існують принципи ведення війни у кіберпросторі? Який потенціал держав та різноманітних організацій у цих війнах? Як розраховувати інвестиції в кібербезпеку за моделлю Гордона-Лоба і що таке «почерк» кібервійн? Відповіді на ці та інші запитання отримали учасники Літньої Філософської Школи УКУ

Детальніше
Майбутнє без приватності? Влада і контроль у цифрову епоху
980 551 Ethictech

Як лайки у Фейсбуці впливатимуть на кар’єру чи вартість медичної страховки? Що таке соціальний кредит і як уряди заохочують соціальні рейтинги? Тези із відкритої лекції Євгена Ланюка “Майбутнє без приватності? Влада і контроль у цифрову епоху”

Детальніше
Ярослав Притула: Людині варто делегувати машині право приймати певні рішення
750 499 Ethictech

Ярослав Притула про економічні моделі, рефлексивність людини та технологічну сингулярність

Детальніше
Світлана Матвієнко: Нам треба змиритися з тим, що ми – не основний центр буття
770 556 Ethictech

Світлана Матвієнко (PhD), дослідниця мобільних медіа і теорії інформації, розмірковує про цифрове суспільство, очікування від технологій та альтернативу антропоцентризму

Детальніше
Professor Roman Taraban, Ph.D.
Роман Тарабан: Чи здатна машина до метапізнання?
1024 768 Ethictech

Роман Тарабан (Dr. Roman Taraban, Ph.D. з коґнітивної психології) є професором Техаського технічного університету, доктор коґнітивної психології.

Детальніше
Людина vs. Машина: хто прийматиме рішення в майбутньому?
1024 576 Ethictech

Технологію «машинного навчання» більшість розробників вважає своєрідним «black box», оскільки зараз практично неможливо зрозуміти, як навчається машина і чому вона генерує саме такі рішення. Чи можна буде це змінити у майбутньому? Як нове законодавство вплине на розвиток технологій, зокрема, штучного інтелекту? Які є потенційні ризики цих технологій?

Детальніше
Ден Мерріл: Ми вже на порозі телепатії
1024 891 Ethictech

Ми вже вміємо записувати нейросистему та її стимулювати. Чим більше ми вивчатимемо нейрофізіологію, тим більше ми зможемо стимулювати напряму комунікативні центри в мозку, зокрема зони Брока – центри, через які розуміємо вимовлені слова і де виникає розмовна мова. Це телепатія? Я припускаю, що так.

Детальніше
Чому майбутнє нас не потребує?
950 534 Ethictech

Якщо дозволити машинам самостійно приймати рішення, то ми й не здогадуємося про наслідки, адже неможливо передбачити їхню поведінку. Лише зазначимо, що доля людської раси залежитиме від милосердя машин.

Детальніше
Олексій Барановський: Якщо ви становите цінність для хакерів — вас обов’язково зламають
1024 683 Ethictech

Вас будуть атакувати. Експерти кажуть, що існує два типи компаній: які вже зламані і які будуть зламані. Або так: є компанії, яких зламали і які про це знають, і ті, яких зламали, але вони ще про це не знають.

Детальніше
Андрій Цінцірук: Успішні бізнес-лідери повинні бути етичними лідерами
1024 683 Ethictech

Коли йде мова про надання машинам прав або коли ми приписуємо їм певні людські риси, то, ймовірно, ми занадто багато фантазуємо, тому що вони все ще просто комп’ютери

Детальніше
  • 1
  • 2