Відкрита дискусія: як технології впливають на українську політику?

Відкрита дискусія: як технології впливають на українську політику?

1024 682 Ethictech

Відкрита дискусія: як технології впливають на українську політику?

В Київському центрі УКУ відбулася відкрита дискусія “Політ технологій: як технологічні інновації впливають на українську політику?”, організована Центром етики і технологій Львівської безнес-школи УКУ. Участь у дискусії взяли:

Елліна Шнурко-Табакова
Ellina2

Лідерка проекту Attack Index компанії Index Systems, голова Ради інформбезпеки та кіберзахисту, директор видавництва Софтпрес

Дмитро Шимків
шимків2

Колишній заступник голови Адміністрації Президента України та екс-генеральний директор «Майкрософт Україна»

Роман Вибрановський
Vybranovsky1

Керівник напрямку комунікації реформ Український кризовий медіа-центр

ОСНОВНІ ТЕЗИ

  • Українська політика не стоїть осторонь глобальних процесів. Технологічне переоснащення політичних сил відбувається на наших очах, однак є суттєва прогалина між бажанням політиків використовувати технології на свою користь і здатністю їхніх команд це робити.
  • Україна є ареною геополітичного протистояння, а отже Росія активно використовує гібридну зброю на кшталт інформаційних атак, фейків, розпалювання ворожнечі між різними суспільними групами, поширення недовіри. Очевидно, що ближче до виборів це втручання ставатиме більш витонченим і технологічним.
  • Ми маємо власні вразливості, а отже повинні подбати про належний захист. Особливо це стосується критичної інфраструктури.
  • Важливим фактором успішної участі у гібридній війні є медіа- та кіберграмотність громадян. Ми повинні впроваджувати відповідні освітні та просвітницькі проекти, адже не існує унікальної “кнопки”, яка б захистила нас від інформаційних і кібератак.