Проекти

Літня Філософська Школа "Нові технології, соціальні медіа та майбутнє демократії"

Літня Філософська Школа УКУ поєднала в собі технологічні знання, досвід бізнесу та філософські дискусії. У Школі 2018 року «Нові технології, соціальні медіа і майбутнє демократії», яку організував Центр етики та технологій LvBS спільно з кафедрою філософії УКУ за підтримки Фонду Конрада Аденауера та Українського католицького університету, взяло участь 30 учасників та 11 викладачів, які провели 13 лекцій, 2 семінари та 2 воркшопи. 

DSC01498

Навчальний курс “Етика і Технології”

Програма “Етика-Політика-Економіка” УКУ готує фахівців у сфері аналізу та управління суспільними та економічними процесами. З великою ймовірністю, частина випускників у майбутньому стане відповідальною за рішення, які прийматимуться на різних рівнях: державному, корпоративному, міжнародному. Стрімкий розвиток нових технологій впливає також і на економіку чи політику. Це означає, що частиною “архітектури рішень” майбутнього, будуть також рішення щодо дослідження, розробки та застосування нових технологій. Відповідно, постане питання компетенції ключових decision makers у питаннях аналізу та оцінки тих технологій, які впливатимуть на суспільство та економіку. Особливим викликом стане етичний вимір технологій та цінності, які фахівець/політик зробить вихідною точкою своєї моделі прийняття рішень. Курс, який розробляє Центр Етики і Технологій LvBS допоможе студентам ознайомитися з основними викликами розвитку технологій та отримати навички моделювання сценаріїв та управління інноваціями.

Посібник з інформаційної безпеки для НДО

Експерти Центру взяли участь у створенні посібника “Що повинні знати НДО, аби захистити себе в інформаційному полі” при підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Розбудова заради майбутнього: цілісний підхід до зміцнення громадянського суспільства на Донбасі», який імплементує Форум НДО в Україні.

В даному посібнику, підготовленому експертами Центру етики та технологій LvBS та Школою права УКУ, автори зосередили свою увагу на питаннях доступу до публічної інформації та кібербезпеці, які мають критично важливе значення для діяльності українських та міжнародних НДО в умовах конфлікту на сході України.

Актуальність питань захисту персональних даних зростає із розвитком інформаційного суспільства і все частіше ці питання стають частиною діяльності організацій громадянського суспільства.

Посібник складено таким чином, щоб читач зміг отримати загальне розуміння понять захисту та обробки персональних даних та розкрити їх крізь призму співвідношення фундаментальних прав: права на приватність та права на інформацію. Важливо, що і питання доступу, і питання захисту персональних даних розкриваються в контексті практики Європейського суду з прав людини, що дозволяє показати актуальні підходи до їх розуміння та застосування.

Посібник з інформаційної безпеки